KRAJOWA WYSTAWA PSÓW MYŚLIWSKICH Wrocław - 05.07.2014

I znowu kolejne wspaniałe wieści. W minioną sobotę t.j. 5 lipca 2014 r. udaliśmy się całą ekipą na Krajową Wystawę Psów Myśliwskich we Wrocławiu. Ilias Kajminia wystawiany w klasie otwartej w stawce 4 psów uzyskuje ocenę doskonałą, 1 miejsce, CWC, BOB oraz BOG IV!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Natomiast nasza Perełka Kajminia wystawiana w klasie młodzieży w konkurencji 3 młodych suczek uzyskuje ocenę doskonałą Zwycięstwo Młodzieży, Najlepszego Juniora oraz BOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chciałbym tutaj zaznaczyć, że w rasie była spora stawka, bo aż 9 Wyżłów Niemieckich Krókowłosych.

 

Kolejną ciekawostką, a dla mnie niespodzianką było porównanie o Zwycięstwo Rasy dwóch Kajminii. Ilias o BOB-a porównywany był z młodziutką Perełką, która bądź co bądź przegrała to porównanie, ale z wieloma budującymi słowami płynącymi z ust sędziego. Niesamowite uczucie, jakby nie wyszło to i tak byłbym szczęśliwy z werdyktu sędziego.

 

Cieszy mnie bardzo fakt, że ocena psów pochodzących z mojej hodowli dokonywana była przez znawcę rasy, długoletniego hodowcę Wyżłów Niemieckich Krótkowłoscyh w Czechach P. Ludka Müllera. Ocena psów w ringu bardzo skrupulatna i jednocześnie surowa. Psy mierzone, zęby sprawdzane bardzo dokładnie i zwracanie przede wszystkim uwagi na psychikę wystawianych psów. Jeszcze raz ogromne gratulacje dla moich niestrudzonych towarzyszy Kamilki, Karola i Przemka i moich dzielnych dzieciaków Michasi i Kajetanka :-)